Virtualizace

Spojte 20 nebo více serverů do jednoho. Méně hardwaru znamená menší spotřebu energie. Je to jeden z hlavních důvodů, proč mnoho špičkových podniků dokázalo snížit náklady na energii.

Prostředí serverů s jednou instancí mají trapné nízké míry využití. 10% sazba je považována za nominální dokonce i za velkých pracovních zátěží, což znamená, že většinu času je 90% Vaší hardwarové investice nečinná. Virtualizace Vám umožňuje více využívat toho, co již máte, čímž do budoucna dále tlačíte investiční výdaje.

Jak již nepochybně víte, tradiční a nejpřesvědčivější důvod pro implementaci virtualizace na straně serveru je efektivnější využití výpočetních zdrojů s ohledem na procesorové cykly a RAM. Kromě úspor nákladů na energii a chlazení mohou malé a střední podniky snížit své kapitálové náklady, protože je nakupováno méně fyzických serverů, které nahrazují větší počet strojů pro stárnutí, které jsou vyřazeny z provozu.

Zotavení po havárii (nebo DR) se točí kolem toho, že se po katastrofě mohou věci vrátit do normálního stavu. Zálohování plně virtualizované infrastruktury pomocí kopií VM souborů je mnohem jednodušší proces, než ten, který se snaží dělat totéž s ostatními hardwarovými servery.